Kas yra Apple Carplay?

Klausimas kuris iškylą ne vienam klientui, tad mes jums atsakysime!

Sulaukiame nemažai klausimų, kas yra Carplay, kokias programėles galėsiu naudoti, kodėl nėra YouTube programėles ir t.t. Tad pasistengsime į juos atsakyti šiame straipsnyje

Apple Carplay

 

Apple CarPlay iš esmės yra supaprastinta ir vairuotojui patogesnė iPhone sąsajos versija, rodoma automobilio  ekrane. Ji suteikia galimybę naudotis įvairiomis iPhone funkcijomis ir savybėmis naudojant automobilio valdiklius, balso komandas ar net patį liečiamą ekraną. Tokiu būdu sumažinamas vairuotojo dėmesio blaškymas ir užtikrinamas saugesnis būdas palaikyti ryšį kelyje.

Leidžiamos programėlės

Apple CarPlay sukurta taip, kad veiktų su atrinktomis programėlėmis, kurios pagerina jūsų vairavimo patirtį, tačiau nesumažina saugumo. Kai kurios pagrindinės su CarPlay suderinamų programėlių kategorijos yra šios:

 1. Navigacijos programos: Apple Maps, Google Maps, Sygic ir Waze navigacijos programėlėmis galite gauti nurodymus, realiuoju laiku atnaujinamą informaciją apie eismą ir informaciją posūkis po posūkio – visa tai rodoma automobilio ekrane.

 2. Ryšių programėlės: Telefonas, Messages ir WhatsApp leidžia skambinti ir priimti skambučius, skaityti ir diktuoti tekstinius pranešimus ir net naudoti balso komandas bendravimui.

 3. Muzikos programėlės: galite naudotis muzikos transliavimo programėlėmis, tokiomis kaip Apple Music, Spotify, Pandora ir kt., kad galėtumėte mėgautis mėgstamomis melodijomis ir grojaraščiais keliaudami.

 4. Podcast programėlės: Apple Podcasts ir trečiųjų šalių podkastų programėlės leidžia klausytis mėgstamų podkastų keliaujant.

 5. Žinučių siuntimo programėlės: WhatsApp ir iMessage leidžia siųsti ir gauti žinutes naudojant balso komandas, todėl tai yra saugesnė alternatyva tekstinių žinučių rašymui vairuojant.

Neleidžiamos programėlės

Tačiau ne visos programėlės suderinamos su Apple CarPlay. Kai kurios programėlės, kuriose daug vizualinių ar interaktyvių elementų, gali neveikti gerai arba būti neprieinamos CarPlay dėl saugumo sumetimų. Pvz:

 1. Vaizdo transliacijos programos: CarPlay negalima naudotis tokiomis programėlėmis kaip YouTube ir Netflix, kuriose daugiausia dėmesio skiriama vaizdo įrašų turiniui, kad vairuotojų dėmesio neblaškytų vaizdo įrašų atkūrimas.

 2. Žaidimai ir produktyvumo programėlės: Dėl galimo vairuotojų dėmesio blaškymo CarPlay negalima naudoti programų, kurios reikalauja ilgesnės sąveikos, pavyzdžiui, žaidimų ir produktyvumo programų rinkinių.

 3. Sudėtingos programos: Programėlės, turinčios sudėtingas sąsajas arba reikalaujančios įvesti daug teksto, yra ribojamos, kad vairuojant būtų patogu ir saugu naudotis.

 4. Socialinių tinklų programėles: Tiktok, Facebook, Instagram ir t.t. Yra neleidžiamos siekiant išvengti nuolatinio socialinių tinklų naudojimo.
  Kadangi Apple CarPlay yra skirta pagalbinei funkcijai vairuojant.

Apple CarPlay iš esmės pakeitė mūsų ryšio palaikymo vairuojant būdą, suteikdama saugų ir patogų būdą naudotis svarbiomis iPhone funkcijomis neatitraukiant žvilgsnio nuo kelio. Sutelkdama dėmesį į svarbiausias funkcijas, tokias kaip navigacija, komunikacija ir pramogos, ir apribodama daugiau dėmesį blaškančių programėlių, CarPlay užtikrina pusiausvyrą tarp technologijų ir saugumo kelyje, todėl kiekviena kelionė tampa malonesnė ir saugesnė.

© 2023 All Rights Reserved.