Carplay integracija su AUX ar MOST jungtimi?

Klausimas kuris iškylą ne vienam klientui, tad mes jums atsakysime!

AUX / MOST pliusai minusai

Carplay.lt parduotuvėje Audi, BMW ir Porsche vairuotojai gali rasti dviejų tipų Apple Carplay ir Android Auto integracijas: integracija su MOST optiniu kabeliu ir integracija su AUX. Kuo jos skiriasi, kokie abiejų privalumai ir trūkumai atsakysime šiame straipsnyje.

Apple Carplay ir Android Auto integracijos yra papildoma įranga, kuri tiesiogiai nesąveikauja su originalia automobilio multimedija. Carplay įranga tiesiog perima sistemos ekraną, valdymą ir prie jos, bevieliu būdu, yra prijungiamas mobilus telefonas. Tam, kad Carplay integracija galėtų perduoti garso signalus į automobilio garso sistemą reikalinga jas fiziškai sujungti per automobilyje esančias jungtis, tačiau išlieka vienas apribojimas – originali multimedija vienu metu negali atkurti garso iš dviejų šaltinių, kaip kad pavyzdžiui vienu metu negalite klausytis FM radijo ir CD.

Integracija su AUX jungtimi

Pirmas būdas sujungti Carplay ir garso sistemas yra per AUX-IN jungtį ar jos alternatyvas: AUDI AMI, USB-AUX ir t.t. Naudojant tokio tipo Carplay integraciją vairuotojas turi pats pakeisti garso kanalą originalioje multimedijoje į AUX, tam kad girdėtų Carplay garsus. Taip pat, lieka galimybė nepriklausomai įsijungti kitą garso šaltinį, kaip FM radiją ar originalų automobilio Bluetooth, tačiau tokiu atveju nebus girdimas iš Carplay sklindantis garsas (nes jis sklinda iš AUX). Kitas svarbus faktorius renkantis integraciją – garso kokybė. AUX yra 1980-tūjų technologija, kuri perduoda garso signalą variniu laidu, analoginiu mediumu, todėl garso kokybė nusileidžia našesniems garso perdavimo būdams – optiniu kabeliu ar skaitmeniniu bluetooth. Todėl naudojant Carplay su AUX jungtimi skirtinguose automobiliuose gali skirtis garso kokybė, subjektyviai vertinant, apie 30% žemesnis MAX garso lygis, lengvesni žemi garso dažniai, lyginant su garso atkūrimu iš CD.

Integracija su MOST jungtimi

Carplay integracijos su MOST optine garso jungtimi pasižymi geresne, arba nuo CD atkūrimo nesiskiriančia garso kokybe, tokiu būdu yra išnaudojamas visas 100% automobilio garso sistemos potencialas, kadangi MOST Carplay integracijos yra jungiamos prie automobilio optinio žiedo, kuriuo dideliu srautu keliauja informacija ir originalios multimedijos yra atpažįstamos kaip CD keitiklis, arba TV priedėlis. Tačiau dėl tokio nustatymo vairuotojas praranda galimybę nepriklausomai pasijungti norimą garso šaltinį. Carplay MOST priedėlis yra aktyvuojamas ir multimedijoje automatiškai pasirenkama CD keitiklio kanalas. Jį perjungus į FM radiją taip pat išjungus ir Carplay vaizda ekrane.

Apibendrinant, AUX jungtis ±30% sumažina garso sistemos potencialą, tačiau suteikia galimybę ekrane naudotis Carplay ir nepriklausomai pasirinkti garso šaltinį (CD, FM, BT…). Taip pat klausant FM radijos tuo pačiu metu bus galima naudoti ir Carplay ekran Ją rekomenduojame rinktis vairuotojams, kurie neįsivaizduoja vairavimo be FM radijos.

Carplay Integracijas su MOST jungtimi siūlome vairuotojams, kurie muzikos daugiausiai klausosi per telefono aplikacijas tokias kaip Spotify ar Youtube,  arba tiems, kurių automobiliai turi premium garso sistemas. (Harman, Bose, Logic, Bang&Olufsen ir t.t.)  Taip pat primename, kad mėgstamų radijo stočių transliacijų galima klausytis per Tune-In ar kitas internetines programėles.

 

 Carplay.lt parduotuvėje, Apple Carplay Android Auto integracijos kategorijoje galite rasti abiejų tipų integracijas, tiesa ne visos automobilių markės turi galimybę įsigyti MOST integraciją.

© 2023 All Rights Reserved.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *